Συνεντεύξεις στα τεύχη που κυκλοφορούν τοπικών εφημερίδων
![](https://sp-ao.shortpixel.ai/client/to_webp,q_glossy,ret_img,w_640,h_335/https://goneiskaisarianis.gr/wp-content/uploads/2020/09/enosi-logo_featured-e1602329130806.jpg)
Ο Πρόεδρος της Ένωσης Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων Καισαριανής, απάντησε σε ερωτήσεις που του τέθηκαν από τις τοπικές εφημερίδες ΖΩ² και Επικοινωνία, σχετικά με το ξεκίνημα της σχολικής χρονιά, τις ευθύνες Κυβέρνησης και Δημοτικής Αρχής, την εφαρμογή της Δίχρονης Υποχρεωτικής Προσχολικής Αγωγής και την επίθεση που δέχθηκαν γονείς – μαθητές και εκπαιδευτικοί, στον κοινό αγώνα που δίνουν για υγεία, ασφάλεια και μόρφωση στα σχολεία.
Παραθέτουμε παρακάτω τις συνεντεύξεις:
“ΖΩ²” – Τεύχος Σεπτεμβρίου 2020:
![](https://goneiskaisarianis.files.wordpress.com/2020/10/ce96cea92-cea3ceb5cf80cf84ceadcebcceb2cf81ceb7cf8220_cea3cf85cebdceadcebdcf84ceb5cf85cebeceb7.jpg?w=811)
“Επικοινωνία” – Τεύχος 69 (Σελ.6,7,12)
Για την ανακοίνωση που εξέδωσε η Δημοτική Αρχή και μίλαγε για υποκινητές και κομματικά φερέφωνα (σ.σ από θέση αρχής, δεν πρόκειται για προσωπική αντιπαράθεση αλλά για θεσμική):
![](https://goneiskaisarianis.files.wordpress.com/2020/10/apantisi_se_anakoinosi_da_ypokinisi.jpg?w=1024)
Συνέντευξη για όλα τα τρέχοντα θέματα που απασχολούν τη σχολική κοινότητα:
![](https://goneiskaisarianis.files.wordpress.com/2020/10/epikoinonia_teyxos69_synentefxi.jpg?w=822)
Για την Δίχρονη Υποχρεωτική Προσχολική Αγωγή:
![](https://goneiskaisarianis.files.wordpress.com/2020/10/epikoinonia_teyxos69_gia_dixroni.jpg?w=741)